Sport

FOTO/ Tirana kampione e Shqipërisë, festa në “Air Albania”

Sot bardheblutë luajtën kundër Bylisit dhe barazuan me rezultatin 1 me 1, por fitimin e titullit e kishin siguruar që më herët.

TIRANË- Ekipi i Tiranës është shpallur kampione e Shqipërisë dhe ka ngritur kupën në stadiumin “Air Albania”. Sot bardheblutë luajtën kundër Bylisit dhe barazuan me rezultatin 1 me 1, por fitimin e titullit e kishin siguruar që më herët.

Bardhebluve iu shpërndanë medaljet nga Presidenti i Republikës, Ilir Meta, Presidenti i FSHF-së, Armand Duka dhe Sekretari i Përgjithshëm i FSHF-së, Ilir Shulku.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kupa u ngrit nga kapiteni Erando Karabeci dhe më pas nisi festa në “Air Albania”, i cili ishte bosh pasi tifozët nuk u lejuan.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment