Sport

FOTO/ Teuta fiton Kupën e Shqipërisë, trofeu ‘dhuratë’ për 100-vjetorin e themelimit

Me rezultatin 2 me 0, nga një gol për çdo pjesë, durrësakët arritën që në fund të 90 minuta vtë dilnin kampion nga “Air Albania”.

TIRANË– Teuta ka arritur sot që të fitojë Kupën e Shqipërisë. Në një finale të luajtur kundër Tiranës, e cila pak ditë më parë u shpall kampione, “Djemtë e detit” arritën që të fitonin pastër.

Me rezultatin 2 me 0, nga një gol për çdo pjesë, durrësakët arritën që në fund të 90 minuta vtë dilnin kampion nga “Air Albania”.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ky trofe shkon në Durrës në 100-vjetorin e klubit. Ekipi i Edi Martinit tashmë do ketë shansit të luajnë dhe në Europa Ligë.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment