Aktualitet

FOTO TË TMERRSHME! Vazhdon helmimi i kafshëve në Gjirokastër, mace të ngordhura dergjen rrugëve të qytetit

Siç duket edhe nga fotot, disa mace janë gjetur të ngordhura nëpër rrugët e qytetit, ndërsa kërkohen prova në lidhje me helmimin masiv.
Featured image of article: FOTO TË TMERRSHME! Vazhdon helmimi i kafshëve në Gjirokastër, mace të ngordhura dergjen rrugëve të qytetit Foto nga macet

GJIROKASTËR– Vazhdon masakra në Gjirokastër. Edhe ditën e sotme një qytetar ka denoncuar helmime të tjera të kafshëve të rrugëve, duke siguruar pamje të disa maceve të ngodhura nëpër rrugica.

Siç duket edhe nga fotot, disa mace janë gjetur të ngordhura nëpër rrugët e qytetit, ndërsa kërkohen prova në lidhje me helmimin masiv.

Vazhdojnë helmimet dhe sot dhe shpërblime me lekë në dorë kush na i pasuron me shumë provat dhe faktet,”-shkruan qytetari.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

POSTIMI I PLOTË:

Dosja.al prej ditësh ka ndjekur prej ditësh me radhë denoncimet nga Gjirokastra, ku edhe akuzohen se janë të përfshirë edhe zyrtarë të Bashkisë, megjithatë deri më tani nuk ka asnjë reagim. 

(k.m/dosja.al)

Shto Koment