Politike

FOTO/ Takim në fshehtësi me palët, kush është amerikani që po bën përpjekjet e fundit për Reformën Zgjedhore

Shefi i seksionit politik dhe ekonomik në Ambasadën e SHBA-së, është negociatori që kërkon të gjejë konsensusin mes palëve.
Featured image of article: FOTO/ Takim në fshehtësi me palët, kush është amerikani që po bën përpjekjet e fundit për Reformën Zgjedhore Ian Crawford, përfaqësuesi i SHBA

TIRANË- Ambasada e SHBA në Tiranë ka marrë frenat e Reformës Zgjedhore. Gjiknuri, Bylykbashi dhe Vasili me kërkesë të ambasadës së SHBA, kanë zhvilluar një takim sekret me Ian Crawford.

Shefi i seksionit politik dhe ekonomik në Ambasadën e SHBA-së, është negociatori që kërkon të gjejë konsensusin mes palëve.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Crawford është takuar fillimisht me Damian Gjiknurin dhe Oerd Bylykbashin, dhe më pas, kur kishte kaluar më shumë se një orë nga takimi, me ta është bashkuar dhe Petrit Vasili.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment