Politike

FOTO/ Spërkatja me bojë e Ramës, jehonë në mediat ndërkombëtare

Boja kundër Ramës, lajm në mediat ndërkombëtare. New York Post: Ishte një seancë solemne. Balkan Insight: Hetim për një substacë kimike

TIRANË- Ditën e djeshme Kuvendi i Shqipërisë, u përfshi nga një situatë e pakëndshem pasi deputeti i Partisë Demokratie, njëherësh dhe nënkryetari I Kuvendit, Edi Paloka, spëkrkati me bojë Kryeminsitrin Edi Rama.

Kjo ngjajre ka bërë jehonë me diat më të rëndësishme ndërkombëtare, kun ë shumë prej tyre ësthë pasqyruruar.

“The telegraf”, “New York Post”, “Balkan Insinght” dhe media të tjera kanë shkruan për bojën e hedhur kundër Kryeministrit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Garda Kombëtare, e cila kujdeset për sigurinë e zyrtarët më të lartë të Shqipërisë, tha se po hetonte një sulm të kryer me ‘substanca kimike’.” Shkruan Balkan Insight.

Ndërkohë që New York Post, thekson faktin se hedhja e bojës u bë në prani të një zyrtarti të lartë të Maqedonisë së Veriut, gjatë një seance solemne.

(A.B. Dosja.al)

Shto Koment