Sport

FOTO/Sol Campbell krijon polemika për koronavirusin, “Përse është programuar vetëm me dallim ngjyre,kemi ende kohë për ta fshirë”

Në komente ka pasur edhe kundërshti nga ana e ndjekësve të tij, madje në shumë raste i sygjeronin që ishte ende në kohë për ta fshirë postimin
Featured image of article: FOTO/Sol Campbell krijon polemika për koronavirusin, “Përse është programuar vetëm me dallim ngjyre,kemi ende kohë për ta fshirë”

ANGLI-Koronavirusi vazhdon të prodhojë debate të mëdha në shtete të ndryshme, atje ku disa figura të njohura e mendojnë se kjo pandemi është tërësisht e krijuar nga njerëzit. Këtë herë ishte ish-lojtari i Arsenalit dhe Anglisë, Sol Campbell mbështeti një tezë që sjellë shumë polemika.

Nëpërmjet një statistike tronditëse të “ONS”, ku thuhet se njerëzit me ngjyrë kanë katër herë më shumë gjasa që të ndërrojnë jetë se të tjerët. Këtë përfundim të mbërritur nga një media, e ka shoqëruar edhe me shkrimin: “A është ky virus një gabim natyral apo një gabim i projektuar…? Pyes veten nëse ky virus sulmon me dashje një lloj të caktuar gjaku?”.

 

Në komente ka pasur edhe kundërshti nga ana e ndjekësve të tij, madje në shumë raste i sygjeronin që ishte ende në kohë për ta fshirë postimin, pasi nuk ishte parë nga shumë njerëz.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment