Dikur

FOTO/ Si e shpëtoi NATO dhe SHBA Kosovën, pamjet historike nga toka e çliruar nga serbët

Ishin NATO dhe SHBA, dy faktorët vendimtarë që shpëtuan Kosovën nga një luftë e cila u shpëtua nga humanizmi.
Featured image of article: FOTO/ Si e shpëtoi NATO dhe SHBA Kosovën, pamjet historike nga toka e çliruar nga serbët Trupat e NATO

Më 12 qershor 1999 Kosova u çlirua nga trupat serbe pas një genocidi të dhimbshëm me mijëra viktima. Ishin NATO dhe SHBA, dy faktorët vendimtarë që shpëtuan Kosovën nga një luftë e cila u shpëtua nga humanizmi. Për më shumë ndiqni fotogalerinë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(F.g/dosja.al)

Shto Koment