Kuriozitete

FOTO/ ‘Seks me Stalinin’, videoloja 3D që ‘nxehu’ komunistët e Rusisë

Një videolojë e re e quajtur 'Sex with Stalin' do të publikohet në tetor, por kjo gjë nuk i ka pëlqyer aspak rusëve, të cilët e kanë konsideruar të shëmtuar ta shfaqin Stalinin të zhveshur në atë formë.
Featured image of article: FOTO/ ‘Seks me Stalinin’, videoloja 3D që ‘nxehu’ komunistët e Rusisë Pamje nga videoloja e re 'Seks me Stalinin'.

Loja ‘Sex with Stalin’, që po ‘çmend’ rusët do të publikohet së shpejti në tetor në ‘Stream’.

Sipas skenarit të lojës, lojtari udhëton në kohë deri në shekullin e 20-të, për të këshilluar udhëheqësin sovjetik për të gjetur dashurinë e vërtetë.

Krijuesit e kësaj loje e kanë quajtur Stalinin diktatorin më të madh në histori në përshkrimin e historikut të lojës. Përveç joshjes që ka figura e tij historike, e ofruar me një model 3D të Stalinit, i zhveshur dhe në forma të ndryshme.

Para se të nis loja bëhet edhe një paralajmërim, pasi loja përmban sharje dhe veprime jo të hijshme.

Drejtuese e Partisë Komuniste të Rusisë, Olga Alimova tha se kjo lojë është e palogjikshme dhe një veprim i shëmtuar, madje ka kërkuar edhe hetimin e asaj loje për nxitje dhune.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Pothuajse 70-vjet nga vdekja e tij, Stalini mbetet një figurë shumë e diskutueshme në Rusi pasi ai udhëhoqi BRSS për fitoren kundër nazistëve.

Një sondazh në fillim të këtij viti zbuloi se mbi 50 përqind e popullsisë e konsideronin atë si një nga udhëheqësit më të denjë, por vetëm 5 përqind e tyre do të pranonin të jetonin nën sundimin e tij.

Burimi: RT

L.K/Dosja.al

Shto Koment