Sport

FOTO/Ronaldo bën gjestin e veçantë,surprizon mjekët me dhuratën e tij

Mjekët janë ndjerë të entuziasmuar nga mirënjohja dhe falenderimi i futbollistit portugez
Featured image of article: FOTO/Ronaldo bën gjestin e veçantë,surprizon mjekët me dhuratën e tij Cristiano Ronaldo

TORINO-Prej disa muajsh, bota vazhdon të përballet me pandeminë e koronavirusit. Në ballë të luftës janë mjekët dhe infermierët, që cilësohen si heronjtë e botës. Cristiano Ronaldo ka bërë së fundmi një gjest të veçantë.

Mjekët kubanezë në Torino

Lojtari i Juventusit përshëndeti në mënyrë të veçantë mjekët kubanezë që kanë mbërritur prej muajsh në Itali. Futbollisti luzitan u ka dhuruar nga një fanellë të Juventusit me firmën e tij për secilin prej mjekëve të vendosur në qytetin e Torinos. Ata janë ndjerë të entuziasmuar nga mirënjohja dhe falenderimi i futbollistit portugez.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment