Bota

Foto/ Pas lehtësimit të masave “çmenden” britanikët, konsumojnë 500.000 shishe verë në një natë

Në 20.000 restorante të Britanisë së Madhe u konsumuan rreth 500.000 shishe vere nga 1.5 milion njerëz.
Featured image of article: Foto/ Pas lehtësimit të masave “çmenden” britanikët, konsumojnë 500.000 shishe verë në një natë Foto nga grumbullimet

BRITANI E MADHE-Mbrëmjen e djeshme janë hapur baret dhe lokalet pas lehtësimit të masave kufizuese në Britaninë e Madhe. Shumë persona u grumbulluan dhe pati përleshje të shumta të cilat shpërthyen për të rezervuar tavolina ku ishte e vështirë te gjendeshin vende bosh.

Sipas DailyMail në 20.000 restorante të Britanisë së Madhe u konsumuan rreth 500.000 shishe vere nga 1.5 milion njerëz. Ky ishte rast ekstrem ku u shit dyfishi i alkoolit që mund të shitëj në një natë normale në Londër.

Ndërsa britanikët festonin lirinë e tyre, ndodhen edhe shumë perleshje ku është dashur të ndërhyjnë forcat policore në Soho të Londrës, për të zbutur tensionet të cilat u acaruan për shkak të pijes së tëpërt.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ky ishte rasti i parë ku britanikët mundën të dilnin të qetë e të darkonin mes miqsh dhe familjarësh pas gjashtë muajsh mbylljeje nga Covid19.

(e.k/dosja.al)

Shto Koment