Bota

Gjesti që preku zemrat/ Studentët blejnë 95 pica dhe festojnë diplomimin me të pastrehët

Leanne Carrasco, studentja amerikane që hoqi dorë nga festa e diplomimit për të festuar me të pastrehët e rrugëve të Houston.
Featured image of article: Gjesti që preku zemrat/ Studentët blejnë 95 pica dhe festojnë diplomimin me të pastrehët Studentët duke festuar me pica.

TEKSAS- Në festën e diplomimit, Leanne Carrasco vendosi të mos merrte pjesë, por në vend të kësaj ajo porositi 95 pica dhe e shndërroi mbrëmjen në një festë të paharrueshme me të pastrehët në rrugët e qytetit.

“Unë dhashë ndihmën time dhe ishte një ndjenjë kaq e bukur t’i bëja të lutmur,”– u shpreh ajo para gazetarëve.

Leanne Carrasco dhe miqtë e saj vendosën të dhuronin për të ngrën dhe disa pako dhuratë të cilat përmbanin brenda parfume, deodorante, pasta dhe furça dhëmbësh.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ata shërbyen pica për rreth 200 gra dhe fëmijë të pastrehë.

Burimi: CNN 

L.K/Dosja.al

Shto Koment