Politike

Nga luhatjet e Bashës me Rudinën tek qëndrueshmëria e Dumës me Sali Berishën

Në nderimet pë Azem Hajdarin, ndër elementët e tjerë që ranë në sy ishte dhe ecja e Sali Berishës me Grida Dumën.
Featured image of article: Nga luhatjet e Bashës me Rudinën tek qëndrueshmëria e Dumës me Sali Berishën Grida Duma krah Berishës

TIRANË- Sot ne përkutimoren e Azem Hajdarit të thirrur dhe organizuar nga Partia Demokratike u vunë re fare pak pjesëmarrës.

 

Ndër elementët e tjerë që ranë në sy ishte dhe ecja e Sali Berishës me Grida Dumën.Ashtu si kemi vënë re edhe në nderimin e mëparshëm në Varrezat Dëshmorët e Kombit ku sërish Duma shfaqej pranë Berishës.

Ditën e sotme u zhvilluan homazhe dhe nderime për figurën e Azem Hajdarit, liderit të PD-së gjatë viteve ’90. Politikanë e kanë nderuar tek Varrezat e Dëshmorëve, ndërsa kryedemokrati Lulzim Basha, kolegë dhe familja i kanë vendosur tufa me lule edhe tek memoriali ku u vra.

(f.g./dosja.al)

Shto Koment