Aktualitet

FOTO NGA VENDNGJARJA/ Të gjithë grumbull për të parë ç’ndodhi, si u vranë brenda një makine në ‘Nishtullë’ dy persona

Siç duket edhe nga pamjet e siguruara nga Dosja.al, ngjarja ka marrë edhe vëmendjen e qytetarëve të cilët janë grumbulluar.
Featured image of article: FOTO NGA VENDNGJARJA/ Të gjithë grumbull për të parë ç’ndodhi, si u vranë brenda një makine në ‘Nishtullë’ dy persona Pamje nga vendngjarja

DURRËSDOSJA.al ka siguruar pamje nga vrasja e dyfishtë në qytetin e Durrësit. Mësohet se viktimat janë ekzektuar brenda një makine, në tregun e tyre në qytetin e Durrësit.

Pamje nga vendngjarja

Siç duket edhe nga pamjet e siguruara nga Dosja.al, ngjarja ka marrë edhe vëmendjen e qytetarëve të cilët janë grumbulluar.

Ngjarja e rëndë ka ndodhur pasditën e sotme në Durrës, ku me breshëri plumbash janë vrarë dy vëllezërit Besmir dhe Viktor Haxhia. Dy vëllezërve iu bë pritë në tregun e shitjes së makinave në Durrës.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Dyshohet se të rinjtë i njihnin ekzektutorët e tyre. Aktualisht trupat e tyre ndodhen në morg, ndërsa makina, akoma në vendngjarje, ku grupi hetimor po merr të gjithë provat. Shkak për atentatin dyshohet se është bërë një borxh për makina. Policia ka nisur hetimet dhe ka shoqëruar 30 persona.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment