Politike

Nga Spiropali tek Ahmetaj, kush janë ministrat që drekojnë me familjet e prekura nga tërmeti në Durrës (FOTO+VD)

Rama dhe gjithë kabineti i tij qeveritar i janë bashkuar familjeve të prekura nga tërmeti, të cilat janë strehuar në kompleksin “Fafa” në Golem.

Mëngjesin e sotëm kryeministri Edi Rama dhe gjithë kabineti i tij i janë bashkuar familjeve të prekura nga tërmeti, të cilat janë strehuar në kompleksin “Fafa” në Golem.

Në fotot e mëposhtme, shfaqen politikanët dhe minstret, të cilët janë duke drekuar me qytetarët.

Vihet re prania e ministrave, që nga Blendi Klosi, Elisa Spiropali, Olta Xhaçka deri tek ministri më i ri Arben Ahmetaj, që mesa duket po mban ndonjë fjalim ashtu siç di vetëm ai.

Mbledhja e qeverisë pritet që të zgjasë deri në orët e vona të pasdites sw sotme. Ndërsa në orët e drekës mësohet se Rama do të ulet për të ngrënë me banorët, tw cilwt janë strehuar në resortin “Fafa”, aty ku edhe po mbahet takimi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

 

(a.m/dosja.al)

Shto Koment