Bota

FOTO/ Nga pankartat ‘fyese’ tek balona ‘nevrike’, britanikët e presin me protesta Donald Trump

Pamjet nga protestat kundër vizitës së Donald Trump në Mbretërinë e Bashkuar.

MBRETËRI E BASHKUAR- Donald Trump ka nisur vizitën tre ditore, ku do të zhvillojë takime me Mbretëreshën Elisabeth, me kryeministren Theresa May dhe kerët e lartë të shtetit. 

Vizita e Trump në  vend po ndodh në një periudhë kritike për politikën britanike, që po përballet me procesin e Brexit dhe dorëheqjen e Theresa May-t.

Ndaj britanikët janë ngritur në protesta para parlamentit britanik,  me pankarta në duar me fjalë fyese ndaj presidentit të SHBA-ve dhe figura komike të krijuara me tiparet e tij. Gjtihashtu para parlamentit është ngritu edh enjë balonë gjigande me fytyrën e Trump, që njihet si ‘Baby Trump'(Trump i vogël).

Burimi: Reuters

L.K/Dosja.al

Shto Koment