Kulture

FOTO/ Mrekullia e Jonit, mes kaltërsisë së shpellave të Vrionit dhe anijeve të mbytura

Lideri i qeverisë, Edi Rama ka publikuar në rrjetet sociale disa pamje të mahnitshme nga thellësia e detit Jon.
Featured image of article: FOTO/ Mrekullia e Jonit, mes kaltërsisë së shpellave të Vrionit dhe anijeve të mbytura Fotot në thellësi të detit Jon, të postuara në Facebook-un e kryeministrit

GJIROKASTËR– Mëngjesin e  sotëm Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetet sociale disa foto të  veçanta nga bota nënuroje te deteve në Shqipëri.

Përkatësisht kreu i qeverisë i tregon se këto pamje janë në thellësien e detit Jon, mes kaltërsisë së shpellaev të Vrionit të Gjirokastrës e të Petranit të Këlcyrës.

“Me këtë spektakël të nënujit të Shqipërisë nga misteret e Jonit, në kaltërsinë e shpellave të Viroit të Gjirokastrës e të Petranit të Këlcyrës, ju uroj një fundjavë të qetë”, shkruan Rama krahas fotove.

A.C/Dosja.al   

Shto Koment