Kuriozitete

FOTO/ Momente magjike, në 8 vendet e botës ku graviteti nuk funksionon

Ndonjëherë graviteti nuk fusksionon, e në këto raste krijohet një moment magjik, e pabesueshme kur e sheh.
Featured image of article: FOTO/ Momente magjike, në 8 vendet e botës ku graviteti nuk funksionon Kulla e Djallit në Wyoming, SHBA

TIRANË- Për shumë njerëz mund të duket e çuditshme sesi graviteti nuk funksionon.

Një djalë tregon sesi derdh një shishe uji, po uji nuk ikën poshtë pasi qëndron lartë. E çuditshme të shohësh një shkëmb të madh që mund të peshojë shumë, e të qëndrojë kaq lehtë pa u rrëzuar.

Këto dhe shuëm momente të tjera ku graviteti nuk funksionon. Shikoni në foto-galerinë më poshtë sespse jemi të sigurt që keni për të mbetur të habitur.

Jo kudo, por këto janë disa nga vendet ku graviteti nuk funksionon dhe dhuron këtë çast magjik për syrin e njeriut.

Burimi: Brightside

A.C/Dosja.al

 

Shto Koment