Bota

FOTO/ Mes gjelbërimit dhe larg qytetit, ‘LumiPod’ shtëpia ideale për ju

Me formën e saj rrethore dhe kompakte prej vetëm 5.45 m diametër, LumiPod, nga firma franceze Lumicene është shtëpia më e përshtatshme larg stresit në qytet.

LumiPod përfshin një strukturë të çeliktë dhe druri të përdorur në teknikën japoneze Shou Sugi Ban për të ngjyrosur drurin për ta ruajtur atë. 

Pjesa më e madhe e shtëpisë është një dhomë gjumi në pjesën e përparme, e cila përmban një krevat dopio përballë dritareve prej qelqi dhe hapësirë ​​për veshjet. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Është e zbukuruar me dysheme druri, mure dhe tavan, megjithëse si zakonisht me shtëpitë prefab ka mundësi të shumta.

L.K/Dosja.al

Shto Koment