Politike

FOTO/ Me të bardha dhe me fytyrën që i shkëlqen, Lulzim Basha iu bashkohet buzagas protestuesve

I shoqëruar nga të rejat e Forumit Rinor të PD, kryedemokrati shihet i qeshur, me një këmishë të bardhë dhe me fytyrën që spikat buzëqeshja.
Featured image of article: FOTO/ Me të bardha dhe me fytyrën që i shkëlqen, Lulzim Basha iu bashkohet buzagas protestuesve Lulzim Basha, kryetar i PD

TIRANE– Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha i është bashkuar protestës së opozitës së bashkuar në Bulevardin Dëshmorët e Kombit.

I shoqëruar nga të rejat e Forumit Rinor të PD, kryedemokrati shihet i qeshur, me një këmishë të bardhë dhe me fytyrën që spikat buzëqeshja.

Kujtojmë se sot protesta zhvillon protestën e 10-të kombëtare. Ky është tubimi i parë i opozitës së bashkuar pas zgjedhjeve të 30 qershorit, të cilat ata shprehen se nuk i njohin.

Ditën e sotme opozita e bashkuar ka zhvilluar për 2 orë protestën e 10-ë kombëtare të opozitës. Në fjalën e tij, kryedemokrati Lulzim Basha tha se nuk do të kishte asnjë marrëveshje me qeverinë mbi pazare por vetëm mbi parime.

(F.g/dosja.al)

Shto Koment