Aktualitet

Foto me ‘motor sportiv’, kush është vëllai i viktimës së sherrit me thika në Dibër

Siç duket edhe nga fotot e mëposhtme Qazim Plaku, ishte mjaft aktiv në rrjetet e tij sociale duke postuar me kostume “Nike” dhe motora sportivë.
Featured image of article: Foto me ‘motor sportiv’, kush është vëllai i viktimës së sherrit me thika në Dibër Qazim Plaku

DIBËR- Pas fotove të të ndjerit Dukat (Dukagjin) Plakut, Dosja.al ka siguruar edhe foto të vëllait të tij, Qazimit.

Siç duket edhe nga fotot e mëposhtme Qazim Plaku, ishte mjaft aktiv në rrjetet e tij sociale duke postuar me kostume “Nike” dhe motora ‘sportivë’.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ngjarja ka ndodhur orët e para të mëngjesit të sotëm, ku pas konsumimit të alkoolit disa të rinj janë përplasur me njëri-tjetrin. Në njoftimin e policisë thuhet se sherri ka nisur pasi vëllai i viktimës, Qazimi, ka plagosur me thikë njërin prej autorëve.

Pas ngjarjes, të dy autorët e ngjarjes, Jurgeni dhe Myrtezani po ashtu dhe vëllai i viktimës, janë arrestuar.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment