Sport

FOTO/ Makina e Samuel Eto’o përplaset nga autobusi, ja gjendja e ish-futbollistit

Gazetari nga Kameruni, Martin Camus, shkroi në Twitter se ish-futbollisti përfundoi në spital menjëherë pas aksidentit, pasi ka dëmtime në kokë
Featured image of article: FOTO/ Makina e Samuel Eto’o përplaset nga autobusi, ja gjendja e ish-futbollistit Samuel Eto'o

KAMERUN– Ish-sulmuesi i Barcelonës dhe Interit, Samuel Eto’o është përfshirë në një aksident të rrezikshëm automobilistik në Kamerun. Eto’o ishte duke u kthyer në shtëpi kur makina e tij u përplas nga një autobus.

Gazetari nga Kameruni, Martin Camus, shkroi në Twitter se ish-futbollisti përfundoi në spital menjëherë pas aksidentit, pasi ka dëmtime në kokë.“Unë mund të konfirmoj se ai është mirë, ne folëm. Mjekët janë duke u kujdesur”, ka bërë të ditur gazetari.

 

Prej 4 vitesh, Samuel Eto’o është tërhequr nga futbolli, ndërsa skuadra e tij e fundit ishte Antalyaspor në Turqi.

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment