Politike

Lefter Maliqi i tregon muskujt Ramës: Artin e kam në shpirt, ti do mbetesh tipiku i liderit autokrat

FOTO
Deputeti demokrat i ka treguar muskujt Ramës, duke thënë se edhe pse është marrë me sport, artin e ka në shpirt.
Featured image of article: Lefter Maliqi i tregon muskujt Ramës: Artin e kam në shpirt, ti do mbetesh tipiku i liderit autokrat Lefter Maliqi dhe Edi Rama

TIRANË – Deputeti demokrat, Lefter Maliqi ka sfiduar kryeministrin Edi Rama, nëpërmjet një fotoje ku tregon muskujt. Maliqi shprehet, se është marrë me sport, por artin e ka në shpirt. Më tej ai shtojn se arti dhe sporti duan shpirt e disiplinë, ndërsa i drejtohet Ramës duke thënë se do të mbetet tipiku i liderit autoritarist e autokrat.

Postimi i plotë

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Unë artist nuk jam, as di të luaj teatër, as di të pikturoj, por nuk ka sportist të mos e ketë artin në shpirt. Arti, demokracia, liria duan shpirt dhe forcë. Dhe të dyja kanë nevojë të edukohen dhe të ushtrohen.Te mos ishin ngjyrat si do percaktoheshin skuadrat,logot,medaljet,simbolet e tifozeve? Te mos ishte muzika asnje zhaner i sportit nuk do kthehej ne balet,gjimnastike,koreografi apo thjeshte ski.Sporti e arti jane dy gjuhe universale qe hapin e japin mundesi te pafundme per tu shprehur fizikisht,intelektualikisht,emocionalisht.Po ti i dashur armik nuk njeh asnjerin zhaner ,prandaj nuk ke si te kuptosh se si sporti ashtu dhe arti duan shpirt,disipline,prani e pavaresi.Ti je dhe do mbetesh tipiku i liderit autoritarist e autokrat.” my ëay or the highëay”

(g.sh./dosja.al)

Shto Koment