Aktualitet

FOTO-LAJM/ U nxorrën nga kampi i Al-Holit, aeroplani me fëmijët dhe gruan hyn në qiellin shqiptar, ja MOMENTI

Pritet nga momenti në moment që aeroplani të ulet në pistë dhe familjet të ribashkohen.
Featured image of article: FOTO-LAJM/ U nxorrën nga kampi i Al-Holit, aeroplani me fëmijët dhe gruan hyn në qiellin shqiptar, ja MOMENTI Aeroplani me të riatdhesuarit

TIRANË– Hyn në qiellin shqiptar, aeroplani me të cilin po rikthehen të gjithë ata që po riatdhesohen nga kampi i Al-Holit në Siri. Pritet nga momenti në moment që aeroplani të ulet në pistë dhe familjet të ribashkohen.

Aeroplani

Sot atdhesohen në Shqipëri të evakuuarit nga kampi i Al-Holit në Siri. Bëhet fjalë për gra dhe fëmijë, numri i të cilëve sipas të dhënave është 4 të mitur dhe një nëna e 3 prej tyre, e cila është me aftësi të kufizuara. Mendohet se numri total i të riatdhesuarve do të shkojë mbi 50 shqiptarë, megjithatë indentitet e tyre ende nuk janë bërë me dije.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(k.m/dosja.al)

Shto Koment