Politike

FOTO/ Kotelja qe i prishi pushimet, Veliajn nga Roma e merr malli për “qytetaren” që nuk paguan taksat: Si hipe aq lart o xhan

Në një status në rrjetet sociale Veliaj shkruan se ka angazhuar forcat e zjarrfikëseve për të shpëtuar një kotele që kishte ngecur në pemë.
Featured image of article: FOTO/ Kotelja qe i prishi pushimet, Veliajn nga Roma e merr malli për “qytetaren” që nuk paguan taksat: Si hipe aq lart o xhan Erion Veliaj dhe macja

TIRANË– Ndërkohë që po kalon disa ditë pushimesh në kryeqytetin italian, kryebashkiaku Erion Veliaj e ka shumë të vështirë të shëputet nga Tirana. Ditën e sotme, ka qenë një ‘qytetare’ që nuk paguan taksa ajo që e ka shpërqendruar Veliajn nga pushimet e tij në Romë.

Në fakt, bëhet fjalë për një kotele e cila kishte ngecur në nje pemë dhe nuk zbriste dot. Në një status në rrjetet sociale, Veliaj ka publikuar disa foto ku shihet se si ka angazhuar ekipin e Bashkisë së Tiranës dhe të zjarrfikësve për të zbritur kotelen nga pema dhe për t’ja kthyer të zonjës.

“Po si hipe aq lart o xhan 🤷🏻‍♂️🐈 🌳 
Fill pas sinjalizimit, ekipi i Policisë Bashkiake dhe zjarrfikësit e Tiranës kthyen kotelen që kish mbetur në pemë, tek e zonja. 😻”- shkruan Veliaj, që mesa duket paska një dobësi për macet.

(f.m/dosja.al)

Një Koment në “FOTO/ Kotelja qe i prishi pushimet, Veliajn nga Roma e merr malli për “qytetaren” që nuk paguan taksat: Si hipe aq lart o xhan

  1. Sa i neveritshem ky tip!!!

Shto Koment