Sport

FOTO/ Kosovë-Greqi dalin formacionet zyrtare, ekipi i Chalandes me mungesa, por ja rreshtimi ndaj helenëve

E gjithë vëmendja do të jetë te Arbër Zeneli për të bërë diferencën, pa harruar edhe Celinën, megjithëse ky i fundit nuk ka shumë minuta në këmbë
Featured image of article: FOTO/ Kosovë-Greqi dalin formacionet zyrtare, ekipi i Chalandes me mungesa, por ja rreshtimi ndaj helenëve Kosova

KOSOVË-Vetëm pak minuta më parë është publikuar formacioni zyrtar për ndeshjen mes Kosovës dhe Greqisë.Dardanët kanë shumë mungesa në këtë përballje, shumë më ndryshe se kundërshtari i tyre.Por e gjithë vëmendja do të jetë te Arbër Zeneli për të bërë diferencën, pa harruar edhe Celinën, megjithëse ky i fundit nuk ka shumë minuta në këmbë.

Formacionet e dy skuadrave

Sulmuesi kryesor do të jetë Atdhe Nuhiu, i cili vuan shumë në gjetjen e golit. Trajneri Chalandeska vendosur që t’i kthehet modulit të vjetër të lojës me një qendërsulmues shtatlartë, pasi provoi atë me Kolollin që është një profil tjetër lojtari në ndeshjen kundër Moldavisë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment