Aktualitet

ME FOTO: Këta janë dy vëllezërit që vranë taksistin 71-vjeçar në Fushë Prezë, njëri prej tyre i dënuar më parë, tjetri i apasionuar pas ‘bizhuve’

 • Ekzekutimi i taksistit Abdulla Budlla në Prezë, arrestohen dy vëllezërit
 • Një prej vëllezërve, 31-vjeçari Saimir Sheha, i dënuar edhe më parë jeton prej kohësh në Greqi dhe është babai i një vajze. 
  Featured image of article: ME FOTO: Këta janë dy vëllezërit që vranë taksistin 71-vjeçar në Fushë Prezë, njëri prej tyre i dënuar më parë, tjetri i apasionuar pas ‘bizhuve’

  TIRANË- Dosja.al ka siguruar fotot e dy vëllezërve të arrestuar mbrëmjen e djeshme në Rinas të Krujës për vrasjen e 71-vjeçarit Abdulla Budlla. Një prej vëllezërve, 31-vjeçari Saimir Sheha, i dënuar edhe më parë jeton prej kohësh në Greqi dhe është babai i një vajze. 

  Ndërsa 20-vjeçari i identifikuar si Arsil Shera, duket si një person i apasionuar pas bizhuterive, me një prej të cilave është shfaqur në rrjetet sociale.  

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

   

   

  Dy vëllezërit u arrestuan në një operacion gjatë natës në zonën e Rinasit, bashkë me ta u sekuestrua edhe makina me të cilën dyshohet se u krye krimi; një mjet tip “Volksëagen”. Dyshohet se shkak për vrasjen e të moshuarit është bërë një konflikt mes të afërmve. 

  (k.m/dosja.al)

  Shto Koment