Bota

FOTO/ Horror në Itali, 200 arkivole përfundojnë në det pas shembjes së një varreze

Po ashtu, një kishëz që përmbante arkivole është shembur. Sot ekipet e zhytjes dhe zjarrfikësit kaluan ditën duke tërhequr arkivole nga uji. Ndërkohë, rryma ka filluar të lajnë disa prej arkivoleve në plazh, ndërsa disa janë hapur nga ujë. 
Featured image of article: FOTO/ Horror në Itali, 200 arkivole përfundojnë në det pas shembjes së një varreze Pamje nga ngjarja

ITALI-Disa pamje tronditëse janë publikuar në Itali. Sipas TheSun, si pasojë e rrëshqitjes së dheut, rreth 200 arkivole pjesë e varrezave të Camogli (Genova)  kanë përfunduar në det.

Po ashtu, një kishëz që përmbante arkivole është shembur. Sot ekipet e zhytjes dhe zjarrfikësit kaluan ditën duke tërhequr arkivole nga uji. Ndërkohë, rryma ka filluar të lajnë disa prej arkivoleve, ndërsa disa janë hapur nga ujë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Punëtorët që ndodheshin aty fatmirësisht kanë mundur të shpëtojnë, duke u hedhur, disa minuta para se dheu të përfundonte në det.

(k.a/dosja.al)

Shto Koment