Sport

FOTO/Hidhet shorti i Europa League, Marash Kumbulla kundër skuadrës që eleminoi Tiranën, Hysaj e ka grupin autostradë ndërsa Milan…

Ndeshjet e grupit do të nisin më 22 tetor dhe do të përfundojnë më 10 dhjetor, teksa faza me eliminim direkt do të luhet në shkurt
Featured image of article: FOTO/Hidhet shorti i Europa League, Marash Kumbulla kundër skuadrës që eleminoi Tiranën, Hysaj e ka grupin autostradë ndërsa Milan… Europa League

NYON- 48 skuadra mësuan kundërshtarët, pasi në orën 13:00 u hodh shorti i Europa League. Milani dhe 3 futbollistët e Kombëtares shqiptare, Hysaj, Kumbulla, Mihaj, mësuan kundërshtarët e fazës së grupeve. Ndeshjet e grupit do të nisin më 22 tetor dhe do të përfundojnë më 10 dhjetor, teksa faza me eliminim direkt do të luhet në shkurt, gjithnjë nëse e lejon Koronavirusi. Për finalen e Ligës së Europës është rizgjedhur stadiumi i Gdanskut në Poloni, impiant që duhej të priste finalen e vitit 2020.

Shorti i Europa League

  E.Ç (Dosja.al)

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

 

Shto Koment