Bota

Do kalojë jetën në burg! “Kasapi i Bosnjës” as që e ka mendjen ç’thuhet për të, i bën shenja kameramanëve: Më filmoni! 

Në seancën e sotme, ai është shpallur fajtor për akuzat për gjenocid, krime lufte dhe krime kundër njerëzimit, por se ka pasur mendjen fare. 

HAGË-Ish komandanti serbo-boshnjak Ratko Mlladiç është dënuar me burg përjetë nga Apeli i Gjykatës së Hagës në Holandë. Në seancën e sotme, ai është shpallur fajtor për akuzat për gjenocid, krime lufte dhe krime kundër njerëzimit, por se ka pasur mendjen fare. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në seancë, ai është shfaqur i qeshur, teksa i bënte shenja kameramanëve që ta filmonin teksa fliste para togave të zeza.


LAJMI KRYESOR: Asnjë shenjë pendese! “Kasapi i Ballkanit” dënohet përfundimisht me burg përjetë, Haga jep VERDIKTIN për gjenocidin, Ratko Mlladiç u qesh kamerave

(e.k/dosja.al)

Shto Koment