Bota

FOTO-GALERI/ Gjatë ceremonisë mortore të Dukës së Edinburgut

Të pranishëm në ceremoninë mortore kanë qenë 30 persona që ishin anëtarë të Familjes Mbretërore të cilët janë ulur me familjet e tyre gjatë shërbimit, në përputhje me rregulloret e koronavirusit.

ANGLI-Duka i Edinburgut është përcjellë sot drejt banesës së tij të fundit në Kështjellën Windsor.

Të pranishëm në ceremoninë mortore kanë qenë 30 persona që ishin anëtarë të Familjes Mbretërore të cilët janë ulur me familjet e tyre gjatë shërbimit, në përputhje me rregulloret e koronavirusit.

Gjatë ceremonisë janë ndjekur disa dëshira të lëna nga ai vetë, siç ishte makina Land Rover e cila mbante arkivolin me trupin e tij, ku ai punoi 16 vjet për ta modifikuar atë.

Rezultatet finale të zgjedhjeve në kohë reale dhe të përditësuara nga burimi zyrtar KQZ këtë vit do të mund ti ndiqni në Dosja.al. Kliko për të parë platformën.

Ajo që ra në sy ishte flamuri i tij personal, shpata dhe kapelja që mbante si oficer në Marinën Mbretërore.

(e.k/dosja.al)


Lajmi kryesor/ Arkëmorti i gjithi i mbuluar me lule të bardha! Përcillet për në banesën e fundit Duka i Edinburgut, mbretëresha Elisabeth s’i mban dot lotët në kishë (ZHVILLIMET)

Shto Koment