Bota

FOTO-GALERI/ Familja Mbretërore nxjerr pamjet e papublikuara të Princ Philip gjatë jetës së tij 

BBC shkruan se imazhet janë ndarë në rrjetet sociale nga Princi i Uellsit dhe Dukesha e Cornëall, Duka dhe Dukesha e Kembrixhit dhe Pallati Buckingham.

ANGLI- Anëtarët e Familjes Mbretërore kanë nxjerrë fotografi të papublikuara më parë të Dukës së Edinburgut Princ Philip, pas vdekjes së tij në moshën 99 vjeç.

BBC shkruan se imazhet janë ndarë në rrjetet sociale nga Princi i Uellsit dhe Dukesha e Cornëall, Duka dhe Dukesha e Kembrixhit dhe Pallati Buckingham. Fotot që janë publikuar janë të bëra ndër viteve gjatë eventeve që janë bërë në Pallatin Mbretëror të Buckingham.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Princ Philip humbi jetën në datën 6 prill. Ai ishte prej kohësh i sëmurë nga zemra si dhe vdiq 2 muaj para se të festonte ditëlindjen e tij të 100.

(I.A/dosja.al)

Etiketa:

Shto Koment