Bota

FOTO-GALERI/ Brenda rezidencës së Princit Philip dhe Mbretëreshës Elizabetë në Maltë

Elpais shkruan se kjo gjë do të ndodh për të nderuar kohën kur Princi dhe Mbretëresha ka jetuar në këtë rezidencë.

MALTË- Rezidenca e Mbretëreshës Elizabetë dhe Princit Philip në Maltë do të restaurohet dhe të kthehet në muze. Elpais shkruan se kjo gjë do të ndodh për të nderuar kohën kur Princi dhe Mbretëresha ka jetuar në këtë rezidencë.

Kjo rezidencë ndodhet në periferi të kryeqytetit të Maltës, Valletta. Rezidenca e ka patur emrin Villa Guardamangia dhe është banuar nga çifti mbretëror në kohën e tyre të rinisë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kjo rezidencë është 1,500 metra katrorë dhe e ndarë në dy kate me 18 dhoma. Ajo ka stalla, kopshte si dhe madje një strehë bombe.

(I.A/dosja.al)

Shto Koment