Showbiz

FOTO/ E mbani mend Lukasin tek “Kloni”?  Ja si duket tani burri që bëri shqiptaret të ‘shkulnin’ flokët

Aktori ka lindur me 13 korrik të vitit 1972, duke i rrumbullakosur tanimë 47 vite. Ai është martuar me aktoren Debora Falabella, që në këtë film luante rolin e vajzës së tij rebele, Mel.
Featured image of article: FOTO/ E mbani mend Lukasin tek “Kloni”?  Ja si duket tani burri që bëri shqiptaret të ‘shkulnin’ flokët Lukas dhe Zhade

Nëse nuk e mbani mend aktorin Murlio Benici, i cili për të gjithë shqiptarët njihet për rolin e tij si Lukasi tek telenovela “Kloni”, atëherë jeni shumë të vegjël për këtë faqe…

Kanë kaluar shumë vite nga transmetimi i këtij seriali, dhe “Lukasi” ka pësuar shumë ndryshme në pamjen e tij. Aktori ka lindur me 13 korrik të vitit 1972, duke i rrumbullakosur tanimë 47 vite.

Aktori Murlio Benici

Ai është martuar me aktoren Debora Falabella, që në këtë film luante rolin e vajzës së tij rebele, Mel.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Aktori Murlio Benici dhe gruaja e tij

Kloni ka qenë një nga telenovelat më të ndjekura braziliane. Drama që trajtonte fenomenin shkencor të klonimit, bëri që Lucas të kishte miliona admiruesë në të gjithë botën, përfshirë edhe Shqipërinë.

(F.g/dosja.al)

Shto Koment