Sport

FOTO/ Dynamo Kiev-Juventus, publikohen formacionet zyrtare, Pirlo nuk heq dorë nga…

Pirlo ka zgjedhur titullarët me skemën 3-4-1-2, teksa dyshja e sulmit i besohet Moratës dhe Kulusevskit, ndërkohë që titullar e ka nisur edhe Chiesa, që do të luajë në krahun e majtë të mesfushës
Featured image of article: FOTO/ Dynamo Kiev-Juventus, publikohen formacionet zyrtare, Pirlo nuk heq dorë nga… Dynamo Kiev vs Juventus

UKRAINË– Në orën 19:00 Juventus do të luajë kundër Dynamo Kiev për Champions League.Pritet një ndeshje aspak e lehtë për bardhezinjtë në Ukrainë, që do të kërkojnë me çdo kusht fitoren.   “Zonja e Vjetër” do të luajë pa një lojtar shumë të rëndësishëm siç është Kristiano Ronaldo, i cili është në karantinë, për shkak se rezultoi pozitiv me Koronavirus ka ditë më parë.

Formacionet

Pirlo ka zgjedhur titullarët me skemën 3-4-1-2, teksa dyshja e sulmit i besohet Moratës dhe Kulusevskit, ndërkohë që titullar e ka nisur edhe Chiesa, që do të luajë në krahun e majtë të mesfushës.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment