Aktualitet

Qentë ‘pushtojnë’ hotelin në Durrës, orët me diell i kalojnë duke fjetur, biznesin e bëjnë ‘territor’ të tyre

FOTO
Qentë ‘pushtojnë’ hotelin në Durrës.
Featured image of article: Qentë ‘pushtojnë’ hotelin në Durrës, orët me diell i kalojnë duke fjetur, biznesin e bëjnë ‘territor’ të tyre Foto e shkrekur në një hotel në Durrës.
Përditësuar:

Durrës- Prej 2 muajsh turizimi në Shqipëri është “paralizuar” dhe kjo për shkak të COVID-19. Zonat turistike në vend janë të boshatisura dhe nuk ka as turistë. Shqiptarët ende nuk kanë dalë nga izolimi plotësisht, pasi 6 qarqe të vendit janë ” zonë e kuqe”.

Por çfarë po ndodh në Durrës, në këtë qytet bregtar, i cili duhet të kishte një lëvizje të madhe në këtë stinë pranvere?

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Fotoja e mëposhtme tregon shumë. Qentë e rrugës po flenë gjumë, disa në hije dhe disa në diell, pranë derës kryesore të një hoteli.  Pra duke mos patur turistë aty, dhe lëvizja është e pakët, aq sa qentë e kanë bërë territorin të tyre hotelin. Ky i fundit mesa duket është mbyllur.

J.V/Dosja.al

Shto Koment