Aktualitet

FOTO/ “Dedikuar portaleve”, reagon skulptori Sinan Alija pas shpërfytyrimit të Gjergj Kastriot Skënderbeut, artisti nuk bindet nga vala e urrejtjes në rrjet

Me anë të një postimi në Facebook, ai ka shpërndarë një foto tjetër të punës së tij, duke dhënë edhe një mesazh për të gjithë mediat që kanë shkruar për të.
Featured image of article: FOTO/ “Dedikuar portaleve”, reagon skulptori Sinan Alija pas shpërfytyrimit të Gjergj Kastriot Skënderbeut, artisti nuk bindet nga vala e urrejtjes në rrjet Skulptori Sinan Alija

KOSOVË– Skulptori Sinan Alija ka reaguar për herë të parë pas bujës që bëri në rrjet skulptura e tij e Skënderbeut. Me anë të një postimi në Facebook, ai ka shpërndarë një foto tjetër të punës së tij, duke dhënë edhe një mesazh për të gjithë mediat që kanë shkruar për të.

“Dedikuar portaleve,”-shkruan ai krahas fotos të shpërndarë nga puna e tij.


Skulptori është vënë në qendër të akuzave pas realizimit të skulpturës së heroit tonë Kombëtar, Gjergj Kastriot Skënderbeu dhe Adem Jasharit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Veprat janë parë si transformim i figurës së tyre, ndërkohë që vetë Alija në një intervistë para debatit në rrjet thoshte “nuk kishte kohë për realizimin e veprave”.

(F.g/dosja.al)

Shto Koment