Politike

FOTO/ Cakaj takohet me homologun grek në Bruksel: Mirënjohje për mbështetjen ndaj Shqipërisë në orët pas tërmetit

Gjithashtu, të dy homologët diskutuan edhe për një varg veprimesh të përbashkëta në funksion të riparimit e rindërtimit të hapësirave të dëmtuara nga tërmeti.
Featured image of article: FOTO/ Cakaj takohet me homologun grek në Bruksel: Mirënjohje për mbështetjen ndaj Shqipërisë në orët pas tërmetit Gent Cakaj dhe Nikos Dendias

BRUKSEL– Gjatë qëndrimit të tij në Bruksel, Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme zhvilloi një takim me Ministrin e Jashtëm të Greqisë, Nikos Dendias.

Ky takim kishte në fokus diskutime mbi ndryshimet pozitive që kanë ndodhur në Shqipëri, me theks të veçantë në përmbushjen e objektivave të përcaktuara nga Këshilli i Çështjeve të Përgjithshme në qershor 2018 për të mundësuar çeljen e bisedimeve për anëtarësim në BE pas miratimit të metodologjisë së re të negociimit.

Gjithashtu, të dy homologët diskutuan edhe për një varg veprimesh të përbashkëta në funksion të riparimit e rindërtimit të hapësirave të dëmtuara nga tërmeti.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Në një reagim në Facebook Cakaj shprehu mirënjohjen e veçantë për mbështetjen e pakursyer të Greqisë për Shqipërinë që prej orëve të para të pas termetit e deri tani që po vazhdon me përkushtim të fortë dhe rezultate konkrete.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment