Virale

Foto/ Brenda vilës luksoze ku pushojnë politikanët, po ju o popull ku po pushoni?

Në të njëjtën vilë që kanë qëndruar para tij edhe kryeministrat e tjerë, kanë dalë disa nga fotot e para nga ambientet e saj të brendshme.
Featured image of article: Foto/ Brenda vilës luksoze ku pushojnë politikanët, po ju o popull ku po pushoni? Edi Rama dhe Zaho

TIRANË– Kryeministri Edi Rama ka nisur pushimet e tij të verës, të cilat po i kalon në vilën qeveritare.

Në të njëjtën vilë që kanë qëndruar para tij edhe kryeministrat e tjerë, kanë dalë disa nga fotot e para nga ambientet e saj të brendshme.

Vila u projektua nga Skënder Luarasi, enkas për Enver Hoxhën dhe konsiderohet si një perlë e arkitekturës së mes viteve ’60. Nga ajo mund të shohësh nga Karaburuni deri në Sarandë madje edhe Korfuzin.

Por diktatori komunist shqiptar e përdori shumë pak sepse ai zakonisht preferonte Pogradecin ose Vlorën.

Pas ardhjes së tij në pushtet, Rama vendosi që ta rikonstruktonte vilën duke zgjedhur edhe si vendin e tij të preferuar.

Pyetja që lind natyrshëm është kjo: Po shqiptarët me rrogë minimale, ndihmë ekonomike ku po i kalojnë pushimet vallë?

(k.m/dosja.al)

Shto Koment