Bota

FOTO/ 22-vite pas vdekjes së Princeshë Dianës, në kujtim të saj Parisi emërton vendin ku u aksidentua me emrin e saj

Parisi do të emërojë sheshin me emrin e Princeshë Dianës, ku ndodhi aksidenti pas Princeshës Diana pranë vendit ku ajo vdiq në një aksident automobilistik 22 vjet më parë.
Featured image of article: FOTO/ 22-vite pas vdekjes së Princeshë Dianës, në kujtim të saj Parisi emërton vendin ku u aksidentua me emrin e saj Pamje nga sheshi ku u aksidentua Princeshë Diana.

PARIS- Emri i Princeshës së Wells-it do të jetë gjithmonë në rrugët e Parisit.

Aty ku ndodhi aksidenti 22-vite më parë, në sheshin e vogël parisien do të ngrihet flamuri ngjyrë floriri pranë tunelit ‘Alma’, si përkujtimore në nder të Princeshë Dianës.

Sheshi ishte inaguruar më parë në shtator 1997 me emrin e këngëtares Maria Callas. Ndryshimi i emrit do ta njohë Dianën si një nga gratë më të famshme në botë në fund të shekullit të njëzetë dhe një figurë emblematike humanitare në botë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: Daily Mail

L.K/Dosja.al

Shto Koment