Kuriozitete

FOTO/ 20 imazhet e muraleve më të bukura në botë!

Me këto murale që shohim në lagjet e të gjithë botës, vijnë në jetë mendimet dhe frikërat dhe ëndrrat e një qyteti. 

TIRANË- Shpesh, arti shtrihet tej atij limit tradicional. E shohim këtë në skulpturat publike më të bukura në botë, ashtu sikurse dhe në kështjellat e rërës një plazh. Megjithatë, çfarë mund të jetë një hapësirë më e madhe për të shprehur kreativitetin se fasadat e ndërtesave?

Me këto murale që shohim në lagjet e të gjithë botës, vijnë në jetë mendimet dhe frikërat dhe ëndrrat e një qyteti.

Burimi: Brightside  

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

A.C/Dosja.al 

 

Etiketa:

Shto Koment