Sport

Formula 1: Hamilton në “pole”. Mposhten Perez dhe Verstappen, Leclerc i 4-ti!

Piloti britanik, kampion i botës, arrin “pole” numër 99 të karrierës së tij. Charles Leclerc i paraprin Gasly dhe Ricciardos. Sainz eliminohet që në Q2
Featured image of article: Formula 1: Hamilton në “pole”. Mposhten Perez dhe Verstappen, Leclerc i 4-ti!

ITALI – Lewis Hamilton gjithnjë e më afër 100-it: anglezi fitoi “pole-position” numër 99 në karrierën e tij në pistën e Imolas, duke mposhtur në këto prova pilotët e Red Bull, Sergio Perez dhe Max Verstappen.

I katërti u rendit Charles Leclerc me Ferrari, i cili do të startojë nga rreshti i dytë përpara Pierre Gasly të shkëlqyeshëm me AlphaTauri. “Kokëkuqja” tjetër e Carlos Sainz u eliminua në Q2 dhe do të fillojë nga kutia e 11-të.

Garat për Grand Prix të Italisë në Formula 1, do të zhvillohen të dielën në pistën e Imolas, duke nisur nga ora 15:00, sipas renditjes së mëposhtme:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

B.T (Dosja.al)

Shto Koment