Sport

Formacionet zyrtare/ Reja bën 3 ndryshime kundër Lituanisë, Laçi debuton për herë të parë, i zë vendin Bares

FORMACIONI I SHQIPËRISË: Shqipëria: Trajneri: Edy Reja. Formacion: Strakosha, Dermaku, Gjimshiti, Mihaj, Hysaj, Abrashi, Laçi, Gjasula, Trashi, Sadiku, Manaj.
Featured image of article: Formacionet zyrtare/ Reja bën 3 ndryshime kundër Lituanisë, Laçi debuton për herë të parë, i zë vendin Bares Foto ilustruese

TIRANË– Zbulohet formacioni i ndeshjes kundër Lituanisë. Trajneri Edy Reja ka zëvendësuar Frederik Veselin me mbrojtësin Ena Mihaj, ndërsa ka zgjedhur që Qazim Laçi të dëbutojë sot me Kombëtaren Një tjetër ndryshim është në sulm, pasi janë ndryshuar kokë më kokë Balaj dhe Sadiku.

FORMACIONI I SHQIPËRISË: Shqipëria: Trajneri: Edy Reja. Formacion: Strakosha, Dermaku, Gjimshiti, Mihaj, Hysaj, Abrashi, Laçi, Gjasula, Trashi, Sadiku, Manaj.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
FORMACIONI

Aktualisht Shqipëria mban vendin e dytë në grup me 3 pikë, ndërsa pas ka Bjellorusinë dhe Lituaninë. Vendi i parë, por me një ndeshje më shumë mbahet nga ekipi i Kazakistanit, me 4 pikë, vetëm një më shumë se skuadra jonë.

(k.m./dosja.al)

Shto Koment