Sport

Formacionet Tirana-Partizani,Nevil Dede krijon “kafazin” për sulmuesit e Partizanit, Ilir Daja i qëndron stoik rreshtimit

Duket se kjo ka shtyrë Deden dhe Dajën që të veprojnë në mënyra të ndryshme për këtë sfidë.
Featured image of article: Formacionet Tirana-Partizani,Nevil Dede krijon “kafazin” për sulmuesit e Partizanit, Ilir Daja i qëndron stoik rreshtimit Ilir Daja dhe Nevil Dede

TIRANË-Derbi i kryeqytetit ka një rëndësi shumë të veçantë jo vetëm për pikët, ndaj të dy skuadrat nuk duan që të dalin të mundura nga kjo sfidë. Duket se kjo ka shtyrë Deden dhe Dajën që të veprojnë në mënyra të ndryshme për këtë sfidë.

Dede, duke parë që skuadra e orientuar drejt sulmit ka lënë hapësira në prapavijë. Kështu, sot në fushë nga minuta e parë luajnë 5 mbrojtës, në një rreshtim ku synohet bllokimi i manovrës së të kuqve.

Ndërkohë, Daja nuk ka ndryshuar skuadrën në krahasim me ndeshjen e kaluar, duke i besuar ekipit fitues, që sheh Solomon dhe Malën nga krahët në mbështetje të Kardozos, me Bardhin i cili vepron si organizator në mesfushë.

Formacionet zyrtare

Tirana: Bekaj, Hoxhallari, Najdovski, Vangjeli, Ismajlgeci, Toshevski, Batha, Toli, Danso, Torasa, Muçi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Trajner: Nevil Dede

Partizani: Hoxha, Idrizaj, Bitri, Belica, Hakaj, Kote, Solomon, Broja, Bardhi, Mala, Kardozo.

Trajner: Ilir Daja

E.Ç (Dosja.al)

Shto Koment