LIVE UPDATES
Aktualitet

Berisha në Tropojë: Basha mbledh firma për Kuvendin,ofron vende pune e poste te Rama

1 Dhjetor 2021, 09:52 Nga DOSJA
Berisha në Tropojë: Basha mbledh firma për Kuvendin,ofron vende

TROPOJË– Lideri historik i Partisë Demokratike, Sali Berisha ka mbajtur sot “Foltoren” e radhës në vendlindjen e tij, në qytetin e Tropojës. I pritur me ovacione dhe nën masa të rrepta sigurie që mbanin larg turmën e ekzaltuar, Berisha ka diskutuar me demokratët të gjitha lëvizjet e radhës ku nuk kanë munduar akuzat ndaj kryedemokratit Lulzim Basha.

Në fjalën e tij, ish-kryeministri tha se Basha po mblidhte firma për Kuvendin Kombëtar duke premtuar vende pune dhe poste në kabinetin e kryeministrit Edi Rama. Por ky pretendim është hedhur poshtë nga vetë Basha pas mbledhjes së zhvilluar në pallatin e Kulturës ‘Dardania’. Sali Berisha nga Tropoja është shprehur se do të bëjë ndryshime në statut, madje një prej neneve ai do i vendosë emrin “Basha” dhe do të parashikojë largimin e kreut të partisë në rast të rezultateve negative gjatë drejtimit të tij.

Ndërsa është ndalur gjatë edhe tek kundërshtari i tij politik, Edi Rama, për të cilin u shpreh se nuk kishte investuar në Veri të vendit si formë përçmimi duke krijuar ndasi mes shqiptarëve. Në fund, Berisha lëshoi edhe një mesazh për të gjithë ata që i ka kundër, por nuk u përmendi emrat.

“Armiqtë e mi dhe kundërshtarët e mi, i kanë tmerr vizitat e mia në Tropojë,”-e mbylli ai fjalën e tij.

Ndërkohë Floriana Garo, drejtorja e komunikimit në ‘Foltoren’ e liderit historik të Partisë Demokratike bëri me dije se mbledhja e radhës do të bëhet të premten në qytetin e Devollit.

Ç’po ndodh brenda Partisë Demokratike?

Historia fillon në 9 shtator kur Lulzim Basha pezulloi Sali Berishën, tashmë “non grata” nga Amerika nga grupi parlamentar. Pas vendimit të Bashës, Berisha iu rikthye aktivitetit të tij politik, duke nisur takimet me bazën që i quajti “Foltore”. Deri në 10 nëntor pretendonin se kishin mbledhur 4200 firma delegatësh për të mbledhur Kuvendin e jashtëzakoshëm kundër Bashës në 11 dhjetor. Kryetari i PD iu përgjigj me një datë tjetër për mbledhjen e Kuvendit në 18 tetor.

ZHVILLIMET ORË PAS ORE:

Akuzat e Berishës, Basha: Interesi i një njeriu s’fiton mbi interesat e demokratëve

Vendosja në skenë e komedisë ‘Prefekti’, Berisha: Vepër terroriste e vënë nga Rama

Aksioni vazhdon! Berisha jep datën e radhës, të premten “Foltore” në Devoll

Për kë e ka? Berisha: Armiqtë e kundërshtarët i kanë tmerr vizitat e mia në Tropojë

Berisha flet për ndryshimet stature: Kryetarët e deputetët i zgjedh vota

Berisha: Mashtrim! Shqipëria ka pasur Abetare unik që në vitin 2011

E FORTË! Berisha: Basha po mbledh firma, ofron poste në kabinetin e Ramës

Ndarja Veri-Jug, Berisha: Rama iu ka vënë vizën ju, unë do të luftoj përçarjen

Berisha kujton fëmijërinë në Tropojë: Tek oda mëkoheshim me dashuri për vendin

Masa sigurie për Berishën! Truprojat krah më krah për ta mbrojtur, turma e ekzaltuar

Me 2 gishta lart, demokratët presin Berishën me këngë: Oh moj Serbi, murin ta prisha

“Foltore” në vendlindjen e tij, Berishës i bashkohen deputeti dhe ish-kryebashkiaku

VIDEO/ Berisha pritet me këngë e me valle në Tropojë

ME VIDEO- Berishës i bëhet ‘pritë’ nga qindra qytetarë në Qafë Morinë, lodra e curle

LËVIZJA E BERISHËS! Ish-kryeministri mbledh kryesinë e degës së Hasit para foltores

(a.b-e.h)/dosja.al

Cila mendoni se është alternativa më e mirë:

View Results

kryesore politike berisha ne tropoje foltorja per pd sali berisha berisha ne tropoje foltorja per pd sali berisha

Sondazh

Poll

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

Deputeti i PS kapet duke shtypur butonin “pro” edhe për kolegen e tij

VIDEO- Deputetët e PD-së i bien bilbilave në seancë

Nallbati: Na përjashtoni të gjithëve dhe vazhdoni! Jeni turpi i këtij vendi

"Jemi tek pazari i gjësë"/ Vasili ngre tonet në Kuvend, Nikolla i mbyll mikrofonin, deputeti:Turp

"Mos e fshini Ramën, po vrisni demokracinë"/ Bardhi kërkon llogari në Kuvend për dosjen McGonigal

Boçi kërkon Ramën: Autori i krimit të vijë këtu, ka korruptuar Parlamentin!

Operacioni 'Fijet'/ Zbulohen kamerat e sigurisë në lagjet e Dibrës, Shkodrës dhe Lezhës

Me armë zjarri e kokainë në makinë, arrestohen dy personat që lëviznin në ish-Bllok

Celibashi: U kap në veprintari politike. Përfaqësuesi: Sako e publikoi në profilin personal

Berisha rrezikon të mos regjistrohet në zgjedhje, Celibashi: KQZ njeh vetëm një PD

Harta e Re Gjyqësore, Llagami: Ky proces na mori 3 vite, ishim në një rrugë pa kthim

'Fijet' në Tiranë, çmontohen 155 kamera të tjera sigurie, 44 persona nën hetim

Sekuetrohen 9 mln lekë në Lushnje, arrestohet shitësi i kokainës, 10 konsumuesit nën hetim

Operacioni 'Fijet', hiqen 37 kamera sigurie në Elbasan

Kontrabandë celularësh, arrestohen 4 persona në Tiranë, sekuestrohen 763 telefona

Operacioni "Fijet", çmontohen 155 kamera sigurie në Tiranë, 37 persona nën hetim

Përfshihet nga flakët apartamenti në Vlorë, shkak dyshohet shkëndija elektrike

"Big Brother" vazhdon në Korçë/ Kapen nëntë kamera të vendosura nga grupet kriminale

Hiqej si punonjës i Forcave Speciale, arrestohet 40-vjeçari me armë në Tiranë

19 të arrestuar nga 'Rrugorja', drejtonin makinën në gjendje të dehur

"Saga Big Brother vazhdon"/ Çmontohen 20 kamera të vendosura në Fier dhe Lushnje

Skafi me turistë pëson avari, bllokohet në det, policia e nxjerr në breg, momenti i shpëtimit

Drift si i 'çmendur' në rrugët e Vlorës, gjobitet me 750 mijë lekë i riu në Vlorë, i hiqet patenta

35-vjeçari përplas të miturën me makinë dhe arratiset, momenti kur kalimtarët rrethojnë të voglën

'Big Brother' në Shqipëri, zbulohen 3 kamera sigurie në lagjet e Memaliajt dhe 1 në Burrel

Hiqen 39 kamera në Korçë dhe Pogradec

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parking, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Dalin të tjera pamje nga zjarri në parkingun e kullës, zona e rrethuar me polici, banorët në panik

Zjarri nisi nga parkingu, dalin pamjet nga djegia e kullës 41-katëshe, zona e mbuluar nga tymi

Momenti i arrestimit të Xhevit Sinanit, vrau gruan e vëllain e tij në Gramsh

Vodhën 8 dyqane dhe banesa, në pranga 16-vjeçari, në kërkim shoku i tij

ME VIDEO- Zbulohen 47 kamera sigurie në Durrës, Shijak dhe Krujë

Nxirrnin inerte pa asnjë dokument, arrestohet administratori i një guroreje në Krujë

Aksioni në Vlorë, policia çmonton 16 kamera sigurie të vendosura nga grupet kriminale

"Meta e ka djalë halle", Kryemadhi flet për Dorian Duçkën: Sa ishte te ne qe në rregull

Me dosje në duar, Shkëlzen Berisha mbërrin në SPAK

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht

Rama: Drejtësia amerikane foli, unë jam ulur në Strasburg me njerëz non-grata

"Mik është fjalë e madhe"/ Rama tërheq fjalët: Fola anglisht për marrëdhënien

Rama: Nezajn e njoha përmes agjentit të FBI-së. Duçka ka punuar pa pagesë për mua

Rama pranon takimet me ish-agjentin e FBI: Ndodhën! Po keqlexohen hetimet për të sfumuar 21 janarin

Dosja e FBI/ Rama: Drejtësia amerikane nuk flet për vrasje nga pakujdesia kur urdhrat i jep shteti!

VIDEO-ja që përgënjeshtron Ramën, në shtator e konsideronte mik ish-agjentin e FBI, sot e tërhoqi

Gjenden 38 kamera të tjera në qytetin e Shkodrës

“Manipulimi”/ Iu prezantua si avokat dhe i mori 1.2 mln lekë një gruaje, arrestohet 54-vjeçari

Aksident tragjik në Fushë Kuqe, përplasen dy makina me njëra-tjetrën, ndërron jetë në vend 2-vjeçari

Kanabis i kultivuar në vazo, pamje nga vila në Shijak që ishte kthyer në 'shtëpi bari'

Aksident i frikshëm në Lezhë, 3 automjete përplasen kokë më kokë, një person në gjendje të rëndë

Hoxha në Drejtori: Rama e Berisha tu përgjigjen fëmijëve të të vrarëve, Garda ekzekutoi të pafajshëm

Artan Hoxha batuta nga dera e Drejtorisë së Policisë: Jam me pallto leshi se do rri gjatë