Politike

‘FMN thotë kujdes shpezimet e tepërta’/ Ministrja Denaj replika me eksperten Guxholli: Kam! S’të jep njëri borxh po s’je i besueshëm

Zana Guxholli i ka kërkuar që të bëjë kujdes me marrjen e borxheve, pasi në këtë pikë kemi marrë edhe një paralajmërim nga ana e FMN-së. 
Featured image of article: ‘FMN thotë kujdes shpezimet e tepërta’/ Ministrja Denaj replika me eksperten Guxholli: Kam! S’të jep njëri borxh po s’je i besueshëm Zana Guxholli dhe Anila Denaj

TIRANË– Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj ka komentuar raportin e Fondit Monetar Ndërkombëtar për Shqipërinë.  E ftuar në emisionin “Open”, pedagogia Zana Guxholli i ka kërkuar që të bëjë kujdes me marrjen e borxheve, pasi në këtë pikë kemi marrë edhe një paralajmërim nga ana e FMN-së.

PJESË NGA EMISIONI:

Zana Guxholli: Paratë e borxhit kanë shkuar në xhepat e qytetarëve, apo në vepra. Jo thotë FMN kujdes shpezimet e tepërta.

Anila Denaj: Po edhe unë e kam kujdes.

Zana Guxholli: PPP i ke të pakontrolluara

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Anila Denaj: Ku e thotë? A rrezikojmë likuiditet? Jo nuk rrezikojmë. Sepse kujdesi i FMN është dy herë, ne 10 herë.

Zana Guxholli: Po do marrësh borxh moj prandaj.

Anila Denaj: Nuk jep njeri borxh por nuk je i besueshëm.

Zana Guxholli: Po pse ndodhi kriza e 2007? Sepse u dhanë kredi.

(k.m/dosja.al)

Shto Koment