Bota

Fluturonte për në Kolumbi, 42-vjeçari vdes në avion pasi gëlltiti 246 qese me kokainë

Mjekët verifikuan se pak minuta përpara se të riniste fluturimi, 42-vjeçari, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur ka gëlltitur drogën.
Featured image of article: Fluturonte për në Kolumbi, 42-vjeçari vdes në avion pasi gëlltiti 246 qese me kokainë Mjekët jashtë avionit ku vdiq 42-vjeçari

MEKSIKË– Një 42-vjeçar nga Japonia ka humbur jetën në avion pasi kishte gëlltitur 246 qese me kokainë. Ai po udhëtonte nga Bogota për në Kolumbi dhe pati një ndalesë në Meksikë.

Mjekët verifikuan se pak minuta përpara se të riniste fluturimi, 42-vjeçari, i identifikuar si Udo N., ka gëlltitur drogën.

Sipas autopsisë, mbidoza e drogës i ka shkaktuar fryrje në tru.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Stafi vuri re që një person po shkaktonte trazira dhe kërkoi ulje emergjente për në Hermosillo, Sonora. Kur avioni u ul në orën 2 të mëngjesit, infermierët e deklaruan të vdekur,”- deklaruar autoritetet meksikane shkruan CNN.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment