Aktualitet

Flota e re e ‘bishave të rrugës’/ 196 makina të reja i shtohen Policisë, bota e krimit me një disavantazh, në “frikë” prej mjeteve me flamuj kuqezi

Një pjesë e makinave është blerë dhe një pjesë tjetër janë dhuruar nga BE. Siç shikohet dhe nga fotot  furgonët e policisë nuk do të jenë më me ngjyrë blu, por do të jenë me ngjyrë të bardhë, me një stemë të re policie, dhe me një shirit ngjyrë blu.

TIRANË – 196 makina të reja i shtohen Policisë së Shtetit gjatë një cermonie ku ishin të pranishëm kryeministri Edi Rama, ministri Sandër Lleshaj dhe ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca.

Një pjesë e makinave është blerë dhe një pjesë tjetër janë dhuruar nga BE. Siç shikohet dhe nga fotot  furgonët e policisë nuk do të jenë më me ngjyrë blu, por do të jenë me ngjyrë të bardhë, me një stemë të re policie, dhe me një shirit ngjyrë blu.

Një detaj tjetër në furgonët e rinj të policisë do të jetë stampimi i flamurit kuqezi shqiptar, bashkë me flamurin e Bashkimit Europian. 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Mjetet e reja do të jenë një avantazh për ‘blutë’ e Shqipërisë, të cilët me mjetet e reja do të kthehen në “tmerrin” e botës së krimit. 

(d.k./dosja.al)

Shto Koment