Politike

‘Flota amerikane të vijë këtu, le t’i vënë tytat drejt shtëpisë time’/ Reforma në Drejtësi, Rama ndan BISEDËN me Metën: Thoshte nuk e votoj

Edi Rama ka treguar se Meta i kishtë bërë me dije se nuk do ta votonte kurrë, por në fund ishte dorëzuar.
Featured image of article: ‘Flota amerikane të vijë këtu, le t’i vënë tytat drejt shtëpisë time’/ Reforma në Drejtësi, Rama ndan BISEDËN me Metën: Thoshte nuk e votoj

TIRANË– Kryeministri Edi Rama ka treguar një bisedë që ka zhvilluar me presidentin Ilir Meta lidhur me reformën në Drejtësië. I ftuar në emisionin “Të paekspozuarit”, Rama ka treguar se Meta i kishtë bërë me dije se nuk do ta votonte kurrë, por në fund ishte dorëzuar.

“Unë jam garancia që drejtësia nuk do të ripërmbyset. Sepse jam lideri i asaj partie që ka bërë reformën në drejtësi dhe ka riskuar rënien e qëverisë kur Ilir Meta thoshtë nga gjiri i Lalëzit. “E shikon ti detin, flota e 6 amerikane të vijë këtu, ti vënë tytat drejt shtëpisë time, unë nuk e votoj.” Nëse votohet për ta nuk ka asnjë pengesë që drejtësia të hyjë në një proces degradimi,”-tha Rama.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(k.m/dosja.al)

Shto Koment