Showbiz

“Flori Mumajesi vendosi për pikët e tua”, Eneda Tarifa ka një përgjigje për Ardit Çunin dhe fansat e Fifit: Kënga ime ishte e mrekullueshme (VD)

Ardit Çuni menjëherë pas fitores tha hapur se pavarësisht se e kam shumë mikeshë, ndoshta ka qenë Flori Mumajesi, ai që ka vendosur për pikët e saj.
Featured image of article: “Flori Mumajesi vendosi për pikët e tua”, Eneda Tarifa ka një përgjigje për Ardit Çunin dhe fansat e Fifit: Kënga ime ishte e mrekullueshme (VD) Ardit Çuni, Eneda Tarifa dhe Fifi

TIRANË- Këngëtarja e njohur, Eneda Tarifa e cila fitoi çmimin e parë në “Këngën Magjike” të këtij viti ka qenë sëfundmi një prej emrave më të përfolur në median rozë për shkak polemikave dhe debateve që ngjalli çmimi i saj.

Kënga “Ma zgjat dorën” me të cilën Eneda mori pjesë në Festivalin e këtij viti të “Këngës Magjike” është një këngë e kompozuar nga Flori Mumajesi e cila u pëlqye shumë nga publiku, por nga ana tjetër pati edhe mjaft zëra kritikë.

Teksa sëfundmi Eneda ishte e ftuar tek emisioni  “Tempora” në “Rtv Ora” ka folur edhe për të gjitha fjalët  që u thanë për të, pasi shumë fansa dëshironin që të fitonte Fifi.

Kujtojmë që këngëtari i njohur Ardit Çuni menjëherë pas fitores tha hapur se pavarësisht se e kam shumë mikeshë, ndoshta ka qenë Flori Mumajesi, ai që ka vendosur për pikët e saj.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërsa Eneda lidhur me këtë çështje pa përmendur emra ka thënë: Ishin një grup të rinjsh të stacionuar në një vend të caktuar, kjo është tifozëri. Përsa i përket zhurmave që janë shkaktuar midis këngëtarëve të tjerë, unë di të them që çmimet i kam dhe kupat i kam. Në fund të fundit janë një dekor në shtëpinë time. Kënga është ajo që mbetet gjithsesi me kup apo ka kupë, prandaj kjo më lumturon. Unë mendoj që edhe sikur mos kisha asgjë në skenë, as balerinë, as kontekstin e caktuar që iu përshtat këngës, mendoj që kënga ime ishte një këngë e mrekullueshme dhe unë kam bërë të pamundurën dhe kam një arritje personale në një sfidë në këtë këngë për ta sjellë ndryshe dhe për ta kënduar jashtë formës që Eneda këndon në përgjithësi një këngë. Mendoj që kjo këngë kishte distancë nga disa këngë të tjera të bukur të “Këngës Magjike”.

Eneda Tarifa, me këngën “Ma zgjat dorën” fitoi Këngën Magjike. Tarifa pas votave të këngëtarëve, jurisë dhe publikut mundi që të rrëmbejë çmimin e parë. Çmimin e dytë e mori Fifi, ndërsa të tretin u rendit këngëtarja Anxhela Peristeri.

A.C/Dosja.al

Shto Koment