Showbiz

Flori Mumajesi KUNDËRSHTON vendimin që u mor në ‘Kënga Magjike’, ‘thumbat’ për jurinë: Koha do ta vërtetojë sa gabim e keni…

FOTO
Flori ka lënë të kuptohet se dëshironte që fituesi të ishte këngëtari i ri, të cilin teksin e këngës ia ka shkruar vetë ai.
Featured image of article: Flori Mumajesi KUNDËRSHTON vendimin që u mor në ‘Kënga Magjike’, ‘thumbat’ për jurinë: Koha do ta vërtetojë sa gabim e keni… Flori Mumajesi

TIRANË– Flori Mumajesi ka dalë kundër vendimeve që mori mbrëmjen e djeshme juria e ‘Kënga Magjike’. Flori ka lënë të kuptohet se dëshironte që fituesi të ishte këngëtari i ri, të cilin teksin e këngës ia ka shkruar vetë ai.

‘Koha do ta vërtetojë sa gabim apo të drejtë kishte kjo juri! Për mua që refuzoj të jem në panele jurie je ti ti fituesi dhe jo vetëm i neë artist.’ -shkruan Flori përkah fotos së këngëtarit Shkumbin.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Juria profesioniste përbëhej nga: Jonida Maliqi, Arben Skënderi, Markelian Kapidani, Kozeta Kurti dhe Enkel Demi.

Në finale Urban Brand ishte me artistin Kras që garoi me këngën “Bekuar”. Urban Band ia dolën të rrëmbenin çmimin mes 16 artistëve të rinj që konkurruan përgjatë dy netëve gjysmëfinale të këtij festivali.

(a.b)/dosja.al

Shto Koment